Rotselaar belicht ouderschap tijdens Week van de Opvoeding
De Week van de Opvoeding vindt dit jaar plaats van 16 tot 23 mei. Tijdens die week worden opvoeding en ouderschap extra in de kijker gezet. In de gemeente Rotselaar worden verschillende activiteiten en infosessies georganiseerd rond deze campagne.
Tijdens de Week van de Opvoeding maakt Huis van het Kind Rotselaar opvoeding bespreekbaar en bereikt het jonge gezinnen op een laagdrempelige manier. De campagne staat dit jaar in het teken van ‘Plezier in opvoeden’. Opvoeden is niet altijd gemakkelijk, maar zit vol mooie momenten.
In de gemeente Rotselaar worden tal van lokale initiatieven georganiseerd om ouderschap te belichten. Samen met Huis van het Kind Rotselaar wil de gemeente tijdens de Week van de Opvoeding een uitgebreid aanbod van activiteiten organiseren waar ouders echt iets aan hebben. Op die manier willen ze jonge gezinnen ondersteunen, informeren en hen de nodige handvatten aanreiken om energie te halen uit hun ouderschap.
Programma Week van de Opvoeding
Huis van het Kind Rotselaar en verschillende partnerorganisaties organiseren activiteiten en infosessies om ondersteuning te bieden.
- 6 mei: het grote gezinsfeest ‘Kindercarrousel’
De ‘Kindercarrousel’ is een feest voor gezinnen met kinderen van 0 tot 12 jaar. Er is kinderanimatie en een gezinsmarkt, waar gezinnen kennis maken met lokale partners. Ook kunnen ouders kennis maken met Huis van het Kind via allerlei leuke workshops. - vanaf 15 mei: online masterclass ‘Verbindend spelen’
Deze webinar gaat over hoe verbindend spelen een krachtig hulpmiddel kan zijn om de relatie met je kind te verdiepen. Je kunt de webinar een maand lang bekijken. Meer info vind je via het Facebookevenement. - 18 mei: lezing ‘#thinkbeforeyouscroll’
Hoe houd je als ouder voeling met wat er allemaal speelt op sociale media, in apps en in chats? Tijdens deze lezing kom je er meer over te weten. Meer info vind je via het Facebookevenement. - 20 mei: lezing ‘Samen bouwen we aan veerkracht en talentontwikkeling bij onze kinderen’
Tijdens deze lezing, voor ouders met kinderen in de basisschool, leer je over veerkracht en talentontwikkeling bij kinderen. Meer info vind je via het Facebookevenement. - 21 mei: webinar ‘Plezier in opvoeden’
Tijdens deze webinar gaan radiopresentator Annelies Moons en theatermaker en auteur Suzanne Grotenhuis met elkaar in gesprek over de leuke en lastige kanten van opvoeden. De webinar is voor ouders met kinderen, van baby’s tot en met tieners. - 27 mei: baby- en peuterspeelpunt
Tijdens het baby- en peuterspeelpunt kunnen kinderen samen spelen en (groot)ouders kunnen met elkaar in gesprek gaan. Er is ook een opvoedingsconsulent aanwezig. - 28 mei: EHBO bij baby’s en kinderen
Tijdens deze cursus over EHBO bij baby’s en kinderen leer je hoe je kleine wonden correct verzorgt, wat je moet doen bij verstikking, wanneer je zelf moet handelen en wanneer je professioneel hulp moet inschakelen.
Meer info en inschrijven kan via huisvanhetkind@rotselaar.be of 016 61 64 11.
Huis van het Kind Rotselaar
Het Huis van het Kind is de lokale informatie- en ontmoetingsplaats voor kinderen, ouders en kindgerelateerde diensten. Elk kind, elke jongere en elke ouder kan er terecht met hun vragen. Dankzij Huis van het Kind kan de gemeente Rotselaar jonge ouders in eigen gemeente bijstaan met de ontwikkeling van hun kind, in samenwerking met sterke partners en organisaties zoals Kind en Gezin, Wiegwijs, de Gezinsbond en de gemeentelijke diensten. Er worden ook vaak activiteiten georganiseerd om gezinnen maximaal te ondersteunen.
De komende jaren zet de gemeente actief in op de uitbreiding van het aanbod opvoedingsondersteuning voor aanstaande en jonge gezinnen. Daarmee zorgen ze ervoor dat elke ouder ergens terecht kan met al hun vragen rond opvoeding, dicht bij huis.