Nieuwe brug Grotestraat/Hoevestraat
Op deze pagina
Update: 13 november 2025
Actueel
De aannemer slaagde erin om de oude brug succesvol af te breken. De nieuwe brug werd eind oktober over de Laak geplaatst en momenteel werkt de aannemer aan de opbouw van het wegdek op de brug en de aansluiting van de brug op de Grotestraat en Hoevestraat.

De Grotestraat/Hoevestraat is tijdelijk onderbroken ter hoogte van de brug. Autoverkeer kan omrijden via de Mettensstraat, de Varentstraat, de Geetsvondelstraat en de Veldonkstraat. Met de fiets kun je gebruik maken van de Grotestraat, de Vondelstraat, de Varekespenweg en de Veldonkstraat.
Project(zone)
De brug over de laak, die de Grotestraat in Werchter en de Hoevestraat in Tremelo verbindt.
Wat gebeurt er?
De brug over de Laak wordt volledig vernieuwd. Op de brug komen aan beide zijden betonnen comfortstroken en nieuwe leuningen. Daarnaast werkt de aannemer de oevers aan waar de brug aan land komt. De ecologische waarde van de Laak wordt verbeterd door beide oevers te voorzien van een faunapassage en een betere connectie tussen de groenzones en de VEN-gebieden voor en achter de brug. De stroom van de Laak wordt niet gehinderd tijdens de vernieuwingswerken.
Hoe kun je rijden?
De Grotestraat/Hoevestraat is onderbroken ter hoogte van de brug. Autoverkeer kan omrijden via de Mettensstraat, de Varentstraat, de Geetsvondelstraat en de Veldonkstraat. Met de fiets kun je gebruik maken van de Grotestraat, de Vondelstraat, de Varekespenweg en de Veldonkstraat.
