Deelfietsen vervolledigen Hoppinpunt in Werchter
De gemeente Rotselaar zet zich in voor toegankelijke deelmobiliteit. Aan het Hoppinpunt in Werchter kwamen er recent deelfietsen en extra deelwagens. Je vindt er nu, naast een verhoogde en toegankelijke bushalte, drie deelwagens en zes deelfietsen. Op die manier kunnen mensen zich makkelijk verplaatsen in de gemeente, zonder een eigen auto of fiets.
Aan het Hoppinpunt in Werchter, vlakbij het CASH-punt van Batopin en de nieuwe ondergrondse glascontainers, zijn recent deelfietsen van Blue-bike geïnstalleerd: vier stadsfietsen en twee e-bikes. Daarmee is dat Hoppinpunt vervolledigd met verschillende vervoersmiddelen, waaronder fietsen, auto’s en een bushalte van vervoersmaatschappij De Lijn. Door vervoersmiddelen te combineren, kunnen inwoners en bezoekers zich makkelijk verplaatsen in en rond de gemeente. Ook op andere locaties in Rotselaar komen er Hoppinpunten. Op die manier breidt de gemeente het aanbod van deelmobiliteit en toegankelijk openbaar vervoer verder uit, met financiële steun van provincie Vlaams-Brabant en de Vlaamse overheid.
Hoppinpunten
Een Hoppinpunt is een verzamelpunt van verschillende vervoersmiddelen waarmee je vlot overstapt van het ene op het andere. Aan de rotonde in Werchter is het Hoppinpunt nu helemaal klaar. In Werchter staan verschillende deelauto’s, drie daarvan vind je aan het Hoppinpunt. Zonet werden er deelfietsen van Blue-bike geïnstalleerd, zowel stadsfietsen als de eerste e-bikes in de gemeente. Door de toevoeging van de deelfietsen, wil de gemeente een uitgebreid aanbod van openbare vervoersmiddelen ondersteunen en laagdrempelige deelmobiliteit promoten.
De deelfietsen zijn strategisch geïnstalleerd aan de bushalte van De Lijn, voor een makkelijke overstap van het ene naar het andere vervoersmiddel. De halte werd vorig jaar verhoogd om de toegankelijkheid ervan voor rolstoelgebruikers te verbeteren. Er werden ook geleidelijnen aangebracht voor blinde en slechtziende mensen. Daarnaast zijn ook de fietsenstallingen uitgebreid en is er een groot schuilhuisje geplaatst waarin de gebruikers overdekt op hun bus kunnen wachten.
Ook in de andere deelgemeenten, Rotselaar-Centrum en Wezemaal, worden Hoppinpunten uitgebouwd. Op het Marc Muntenplein, aan de rotonde in Rotselaar, zijn onlangs twee stadsfietsen en twee e-bikes geïnstalleerd, ook van Blue-bike. In Wezemaal wordt het Hoppinpunt voorzien aan het station, zodat pendelaars er makkelijk gebruik van kunnen maken. Het station werd al voorzien van een deelwagen van Stapp.in en acht stadsfietsen van Blue-bike. Het aanbod deelfietsen is daar nu aangevuld met twee e-bikes.
‘Back-to-many’-principe
Door het nieuwe ‘back-to-many’-principe kun je laagdrempelig een fiets uitlenen op een punt in de gemeente en die achterlaten op een van de punten uit de hele Vervoerregio Leuven. Omdat Rotselaar deel uitmaakt van het netwerk deelfietsen, hoef je dus niet steeds terug te keren naar hetzelfde uitleenpunt.
Je vindt nu deelfietsen aan het station van Wezemaal, acht stadsfietsen en twee e-bikes. Aan de rotonde in Rotselaar staan twee stadsfietsen en twee e-bikes en aan het Hoppinpunt in Werchter staan vier stadsfietsen en twee e-bikes. Daarmee is het aantal vergroot van acht deelfietsen aan het station van Wezemaal naar twintig deelfietsen, verdeeld over drie locaties.
Nieuwe elektrische deelwagens in Sint Jansstraat
Naast deelfietsen, biedt de gemeente ook een uitgebreid aanbod aan deelauto’s. Onlangs zijn er drie nieuwe elektrische deelwagens geïnstalleerd in de Sint Jansstraat in Werchter: twee tegenover de kerk en één aan het Hoppinpunt. Daarmee vergroot het aanbod in Werchter van twee naar vijf deelwagens. Daar komen er nog drie bij in de toekomst. In Rotselaar staan momenteel twee deelwagens aan Zilverwit. Dat aanbod wordt nog met drie deelwagens vergroot. In Wezemaal staan acht deelwagens ter beschikking: op Wezemaalplein, Max Havelaarplein, aan residentie Lys, station Wezemaal, in de Eekstraat.
De gemeente Rotselaar beschikt over verschillende vormen van deelmobiliteit en openbaar vervoer. Door die te bundelen, verplaats je vlot tussen de verschillende vervoersmiddelen om zo tot aan je eindbestemming te raken. Een pendelaar kan zo bijvoorbeeld makkelijk aan de bushalte of het treinstation een deelfiets nemen naar zijn eindbestemming.